Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2018-03-28

Zwolnienia z podatku od nieruchomości

Remont budynków

Nawet 20 tys. zł zwolnienia z podatku mogą otrzymać właściciele nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim, w których wykonany zostanie remont elewacji.

Problematyka gruntownej rewitalizacji wielu zaniedbanych obiektów, w tym przede wszystkim starych i zabytkowych kamienic dotyka niemal wszystkie miasta w Polsce. Budynki takie, należące często do podmiotów prywatnych, latami podlegały intensywnej eksploatacji, zaś poziom nakładów remontowych, jakimi dysponowali właściciele, nierzadko był i pozostaje znikomy.

Warunkiem skorzystania z ulgi jest rozpoczęcie remontu elewacji w ciągu 12 miesięcy od dnia złożenia w magistracie zgłoszenia zamiaru korzystania ze zwolnienia od podatku od nieruchomości. Kwota ulgi nie może przekroczyć 20 tys. zł.

Na ulgi mogą liczyć również właściciele budynków wpisanych do gminnej ewidencji zabytków miasta Tomaszowa  Mazowieckiego. Zakres prac obejmuje m.in. przeprowadzenie izolacji fundamentów, przyłączenie budynków do sieci ciepłowniczej, a także remont  dachów i prześwitów bramowych. Zwolnienie z podatku od nieruchomości jest przyznawane na  okres od 3 do 7 lat podatkowych, w zależności od poniesionego nakładu finansowego.

Ulgi dla przedsiębiorców

Nawet 200 tys. euro zwolnienia z podatku od nieruchomości mogą uzyskać przedsiębiorcy z Tomaszowa Mazowieckiego. Wystarczy, że stworzą nowe miejsca pracy w wyniku zrealizowanych inwestycji. Zwolenie może zostać przyznane na okres dwóch lat.

Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w Wydziale Podatków i Opłat Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim (budynek A, pokój nr 8, nr tel. 44 724 23 11, wew. 308 lub 208).

 

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij