Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

W Szkole Podstawowej nr 8 powstała sala doświadczania świata

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 mogą już korzystać z sali doświadczania świata. Pozwala ona poznawać otoczenie wszystkimi zmysłami. Sala została oficjalnie otwarta w czwartek, w ramach „Dnia w kolorze Blue".

FOTO

W Szkole Podstawowej nr 8 są obecnie trzy klasy integracyjne i dwunastu uczniów z autyzmem. W placówce powstaje coraz więcej pracowni z myślą o tych dzieciach.

Sala doświadczania świata została wyposażona w urządzenia, które dostarczają najmłodszym tomaszowianom różnego rodzaju bodźce. Zmysły pobudzane są za pomocą muzyki czy efektów świetlnych. W czwartek (20 kwietnia) salę oficjalnie otworzyła wiceprezydent Zofia Szymańska wspólnie z jednym z uczniów Szkoły Podstawowej nr 8.

Tego dnia, w placówce miał również miejsce „Dzień w kolorze blue”. Uczniowie i nauczyciele, przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci z Autyzmem Iskierka przygotowali występ artystyczny, dzięki któremu zgromadzona publiczność mogła poszerzyć swoją wiedzę na temat autyzmu. Gościnnie wystąpiły uczennice Szkoły Ponadgimnazjalnej nr 6. Rozstrzygnięto również międzyszkolny konkurs plastyczny „Mój niepełnosprawny kolega”. Nagrody wręczyły wiceprezydent Zofia Szymańska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Halina Szczucińska i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 (w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 8) Anna Grabek.

Na zakończenie wszystkie dzieci wyszły z niebieskimi balonami na szkolne boisko, na znak solidarności z osobami z autyzmem.


Wyniki konkursu międzyszkolnego” Mój niepełnosprawny kolega”


Klasy I- III

I miejsce- Oliwia Włodarczyk SP 13

II miejsce- Artur Sobieraj SP 13

III miejsce- Oskar Wójciak SP 13

Wyróżnienia: Aleksandra Gąsowska SP 7, Marcin Dzianach SP 7, Zuzanna Węglińska SP 8


Klasy IV- VI

I miejsce- Zofia Sęk SP 12

II miejsce- Bartosz Kujawski SP 6

III miejsce- Maria Sęk SP 12

Wyróżnienia: Julia Kucharska SP 8, Dawid Śmigiel SP 6, Julia Staszek SP 6Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij