Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Szansa na ekspansję zagraniczną. Wiceminister Radosław Domagalski spotkał się z przedsiębiorcami

Tomaszów Mazowiecki znalazł się na mapie miast, w których Ministerstwo Rozwoju przeprowadziło konferencje konsultacyjne projektu Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. We wtorek (20 września) wiceminister Radosław Domagalski wspólnie z prezydentem Marcinem Witko i  tomaszowskimi przedsiębiorcami dyskutowali na temat ekspansji zagranicznej.

Szansa na ekspansję zagraniczną. Wiceminister Radosław Domagalski spotkał się z tomaszowskimi przedsiębiorcami

To pierwsze tego typu konsultacje realizowane przez resort rozwoju na tak dużą skalę. Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju to proponowana przez rząd nowa wizja rozwoju Polski.  

Wiceminister Radosław Domagalski podkreślał, że ważne jest zapewnienie wszystkim obywatelom możliwości wyrażenia opinii o dokumencie, zgłoszenia uwag, spostrzeżeń i pomysłów.  - Polityka wspierania eksportu jest jednym z filarów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. To model, który tworzymy w oparciu o nowy system instytucjonalny. Wprowadziliśmy bardzo wiele zmian, które mają sprawić, że system instytucji publicznych będzie działać efektywniej, na rzecz polskich przedsiębiorców – powiedział Radosław Domagalski.

W trakcie konferencji, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego zauważył, że głównym celem Strategii jest tworzenie warunków dla wzrostu dochodów Polaków przy jednoczesnym wzroście spójności w wymiarze społecznym, ekonomicznym i terytorialnym. – Obecnie dochody są niskie. Celem Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest przede wszystkim to, by zapewnić Polakom dobrobyt zbliżony do średniej europejskiej – zaznaczył Marcin Witko.  

Ministerstwo Rozwoju wprowadza całkowicie nowy, kompleksowy system wspierania eksportu i inwestycji zagranicznych, oparty na nowych instytucjach oraz instrumentach finansowo-doradczych. Celem Strategii jest m.in. zwiększenie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw na rynkach eksportowych w oparciu o jakość produktu oraz ofertę finansową, szybszy i łatwiejszy dostęp do produktów wspierających eksport dla przedsiębiorcy, zwiększenie możliwości finansowania dużych projektów za granicą czy aktywizacja nowych kierunków eksportowych i zwiększenie eksportu na dotychczasowych rynkach. Resort zamierza powołać Polską Agencję Handlu i Inwestycji, a także utworzyć nową sieć zagranicznych placówek handlowych – Trade Office.

Ekspansja Zagraniczna - konsultacje dla przedsiębiorców [WIDEO]Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij