Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Filmowe walentynki w MCK

„Kochanica króla Jeanne du Barry” to francuska superprodukcja, którą zobaczyć można było w walentynkowy wieczór, 14 lutego w sali kinowej KiTka w Miejskim Centrum Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim. Projekcja odbyła się w cyklu Ale Kino przy komplecie widzów.

Oparta na faktach historia kochanki francuskiego króla Ludwika XV przedstawiająca losy Jeanne Vaubernier (po mężu du Barry), młodej, ambitnej kobiety z nizin społecznych, używającej swojej inteligencji i urody, by wspinać się po szczeblach dworskiej hierarchii, urzekła publiczność. Zachwyciły również piękne kostiumy z epoki oraz wnętrza i plenery Wersalu, w których produkcja była realizowana. W roli króla Francji wystąpił Johnny Depp, a tytułową postać Jeanne du Barry zagrała Maïwenn, która jest jednocześnie reżyserką filmu.

Na wszystkich, którzy przyszli na seans filmowy do Tkacza, czekała słodka walentynkowa niespodzianka.

Na kolejny film w cyklu Ale Kino Miejskie Centrum Kultury zapraszam w kwietniu. W marcu sala kinowa w MCK Tkacz zmieni się w teatralną. W ramach Tomaszowskich Teatraliów obejrzeć tam będzie można trzy spektakle teatrów zawodowych. Szczegóły niebawem.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij