Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-11-21

Minister Obrony Narodowej na zajęciach z samoobrony kobiet

Tomaszów Mazowiecki znalazł się na mapie 30 miast w Polsce, w których odbywać się będą zajęcia w ramach projektu "Samoobrona Kobiet". Są one prowadzone przez instruktorów Wojska Polskiego. W sobotę w Szkole Podstawowej nr  1, szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz otworzył inauguracyjne zajęcia.

Samoobrona

 
W trakcie pierwszych zajęć żołnierze i najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego zaprezentowali kursantkom wszystkie techniki, które będą realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego, m.in.: przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu, obrona przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników.

W trakcie inauguracji obecni byli także współorganizatorzy szkolenia: wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego Zofia Szymańska, aktorka Dominika Figurska oraz pełnomocnik MON ds. wojskowej służby kobiet mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja w środowisku cywilnym sytemu szkoleniowego Sił Zbrojnych RP z walki wręcz, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony. Samoobrona Kobiet to program 8 bezpłatnych, kilkugodzinnych szkoleń praktycznych dla pełnoletnich kobiet, które chcą nauczyć się i rozwijać umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej.

Projekt realizowany jest od 19 listopada 2016 r. do 3 czerwca 2017 r. w 30 obiektach wojskowych w Polsce: Białymstoku, Bielsku-Białej, Brzegu, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Hrubieszowie, Kielcach, Krakowie, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łasku, Międzyrzeczu, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Słupsku, Sulechowie, Szczecinie, Świętoszowie, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Ustce, Warszawie, Wrocławiu, Zakopanem, Zamościu i Zegrzu.

Kolejne zajęcia odbędą się: 3 grudnia 2016 r., 14 stycznia 2017 r., 4 lutego 2017 r., 4 marca 2017 r., 1 kwietnia 2017 r., 6 maja 2017 r. i 3 czerwca 2017 r.  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zapraszamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa w zajęciach i rezerwowania miejsca na kurs bezpośrednio u instruktorów przed rozpoczęciem zajęć. Regulamin, wykaz obiektów szkoleniowych i dane kontaktowe do instruktorów dostępne są na stronie internetowej http://www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet/

fot. szer. Agnieszka Grzelak


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij