Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Trzynastka dla Niepodległej

W roku  2018 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się wiele działań w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pewnie jeszcze długo będą wspominać lekcje historii z przesłaniem, spotkania ze świadkami historii, „Noc w szkole – Trzynastka dla Niepodległej”, konkursy m.in.  fotograficzny „Selfie z niepodległą”, plastyczny „Moja kartka dla Niepodległej i recytatorski oraz quiz  wiedzy o Polsce, czy grę terenową „..dla Niepodległej”.

Pośród tych wielu ciekawych dni edukacyjnych, spędzonych z historią Polski był także jeden niezmiernie ważny i wyjątkowy dzień -  dzień 9 listopada, czas wspomnień, zadumy i refleksji dla całej społeczności szkolnej.

Szkolny dzień  9 listopada uczniowie rozpoczęli od rozgrywek sportowych. Następne brali udział w konkursie kulinarnym „Masterchef”, podczas którego przygotowywali w drużynach potrawy zawierające polskie owoce, kisili kapustę, jedli regionalne potrawy, poznawali, jaki wpływ na polską kuchnię miały przemiany historyczne. W konkursie „Zabawy z językiem polskim” rozwiązywali zagadki, wykazywali się wiedzą z zakresu literatury i nauki o języku. O godz. 11.11 „Mazurek Dąbrowskiego” rozbrzmiał w sali gimnastycznej, zaśpiewany przez obecną społeczność szkolną. Do bicia rekordu dla Niepodległej dołączyli nawet wychowankowie Przedszkola nr 16.   W tym dniu uczniowie klas młodszych uczestniczyli także w uroczystym apelu oraz Konkursie Pieśni Patriotycznej. Natomiast klasy starsze brały udział w akcji Manekin Challenge oraz w Koncercie Pieśni Patriotycznej „Z polską pieśnią przez dzieje”. Każda z klas interpretowała wylosowaną wcześniej pieśń patriotyczną. Z pieśnią na ustach uczniowie odbyli podróż w czasie, odwiedzając poszczególne epoki. Koncert rozpoczęła klasa VIIIb „Bogurodzicą”, a skończyli wszyscy spontanicznym śpiewem piosenki „Kocham Cię Polsko!”. Po koncercie pani dyrektor Kamilla Madzio zaprosiła wszystkich do zdjęcia, w którym uczniowie odpowiednio ustawieni utworzyli za pomocą kartonów polską flagę, a finałem było zakopanie kapsuły czasu, w której znajdowały się życzenia uczniów dla przyszłych pokoleń.


Źródło: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij