Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Dzień Krajobrazu w Przedszkolu nr 17

20 października 2017 roku z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska  po raz drugi odbył się w Polsce Dzień Krajobrazu - święto ustanowione w celu promowania zagadnień związanych z ochroną i planowaniem krajobrazu. Do aktywnego włączania się w obchody Dnia Krajobrazu zachęcało również Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zdjęcie z obchodów dnia krajobrazu  

Dzieci z Przedszkola nr 17 w Zespole Przedszkolnym w Tomaszowie Mazowieckim wraz z opiekunami przyłączyły się do obchodów Dnia Krajobrazu.

Uroczystość rozpoczął pokaz multimedialny pt. „Zakochaj się w Polsce”, przedstawiający różnorodność polskich krajobrazów. Następnie przyszedł czas na zabawy i konkursy, których celem było rozwijanie zainteresowania pięknem krajobrazu, utrwalenie znajomości mapy Polski i charakterystycznych cech polskich krajobrazów. Imprezę zakończył spacer, podczas którego przedszkolaki podziwiały piękno jesiennych krajobrazów. Swoje wrażenia odzwierciedliły w ciekawych pracach plastycznych.

Uroczystość przygotowały nauczycielki: Barbara Kania i Teresa Jańczyk. Wpisując na stałe do kalendarza imprez przedszkolnych Dzień Krajobrazu chcą uświadomić dzieciom, jak ważną rolę w życiu człowieka pełni otaczająca przestrzeń. Krajobraz ma realny wpływ na jakość naszego życia.

Źródło: Przedszkole nr 17

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij