Znamy zwycięzców eliminacji powiatowych 69. OKR

Elżbieta Jakóbczyk, Andrzej Kucharczyk, Wiktor Węgliński, Julia Dzwonkowska i Adrian Sobierski zostali laureatami pierwszych miejsc w eliminacjach powiatowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 5 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury Browarna w Tomaszowie Mazowieckim. Poza zwycięzcami wśród nominowanych do etapu rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim znaleźli się również: Anna Kagankiewicz, Natalia Wolak, Adrianna Dulas i Nadia Gronostaj.

Na konkurs wpłynęły w tym roku 24 zgłoszenia, w tym 23 w turnieju recytacji i jedno w turnieju jednego aktora.

W swoich prezentacjach uczestnicy sięgali najczęściej po utwory takich pisarzy i poetów jak: Wisława Szymborska, Olga Tokarczuk, Sławomir Mrożek, Bolesław Leśmian, Julian Tuwim, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska czy Zbigniew Herbert. Ale do interpretacji wybierali także teksty: Zyty Rudzkiej, Ireneusza Kaczmarczyka, Anthony’ego Burgessa, Tamsyna Murraya, Wiktora Krajewskiego czy Safony.

Komisja konkursowa w składzie:

Lucyna Jakubczyk – pedagog, teatrolog, instruktorka teatralna, wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, założycielka i reżyserka Teatru Studenckiego „Wyjście Ewakuacyjne”, Martyna Brola − instruktorka teatralna, logopeda, aktorka teatru improwizacji scenicznych „Improgliceryna”, laureatka konkursów recytatorskich, Michał Jóźwik – aktor filmowy i teatralny, pedagog teatru, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz kursu aktorskiego w HB Studio w Nowym Jorku. Członek zespołu artystycznego Teatru Chorea w Łodzi oraz Teatru Komedii Impro w Łodzi po wysłuchaniu prezentacji w dwóch kategoriach, tj. turnieju recytatorskimi i turnieju jednego aktora, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

w turnieju recytacji w kategorii szkół ponadpodstawowych:

I nagroda – Julia Dzwonkowska, II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

I nagroda – Adrian Sobierski, ZSP nr 8 w Tomaszowie Maz.

II nagroda – Natalia Wolak, I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

II nagroda – Anna Kagankiewicz, Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Maz.

III nagroda – Adrianna Dulas, II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

III nagroda – Nadia Gronostaj, I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

wyróżnienia:

Julia Pawlik – II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

Kacper Szmidel – II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

Jagoda Kucharska – zgłoszenie indywidualne Amelia Kozarek – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Maz.

Sofiia Kulyk – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Maz.

Jakub Piotrowski – I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

Kajetan Splett – I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

w turnieju recytacji w kategorii dorośli:

I nagroda – Andrzej Kucharczyk

I nagroda – Wiktor Węgliński

I nagroda – Elżbieta Jakóbczyk

w turnieju teatrów jednego aktora:

wyróżnienie:

Aleksandra Jaśkiewicz, I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

Osoby nominowane do udziału w eliminacjach rejonowych 69. OKR w Piotrkowie Trybunalskim, które odbędą się 13 kwietnia 2024 roku:

w turnieju recytatorskim:

– w kategorii dorośli: Andrzej Kucharczyk, Wiktor Węgliński

– w kategorii szkół ponadpodstawowych: Julia Dzwonkowska, Adrian Sobierski, Anna Kagankiewicz, Natalia Wolak, Adrianna Dulas, Nadia Gronostaj.

Eliminacje powiatowe 69. OKR odbyły się pod patronatem Starosty Tomaszowskiego oraz Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Fundatorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim.