Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Zielony punkt dydaktyczny w Przedszkolu nr 12

W piątek, 6 października w Przedszkolu nr 12 w Zespole Przedszkolnym w Tomaszowie Mazowieckim otworzono nowy punkt dydaktyczny. W ramach realizacji projektu zagospodarowany został teren zielony ogrodu przedszkolnego o powierzchni 443 m.kw.

W punkcie prowadzone będą zajęcia terenowe z edukacji ekologicznej i przyrodniczej. Ogródek będzie pełnił funkcję rekreacyjną i edukacyjną. Powstał w nim „Zielony labirynt”, podzielony tematycznie, który będzie dopełnieniem istniejącego już placu zabaw. W ogrodzie znajdzie się altana dydaktyczna, tablice informacyjne o roślinach i zwierzętach, stacja meteorologiczna oraz domki dla owadów i budki dla ptaków oraz elementy małej architektury. Dzieci korzystające z ogrodu będą poddawane zewsząd bodźcom zmysłowym poprzez stworzenie ścieżki sensorycznej oraz nasadzenia różnorodnych roślin : traw, ziół, warzyw i kwiatów. Ogródek będzie miejscem integrującym środowisko przedszkolne poprzez wspólne prace pielęgnacyjne i porządkowe.

Otwarciu punktu dydaktycznego towarzyszyły występy artystyczne przedszkolaków. Podziękowano również rodzicom, którzy zaangażowali się w prace nad powstaniem ogródka.

Całkowity koszt zadania wyniósł 49.400,00 zł z czego wkład własny wyniósł 5.000,00 zł natomiast dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to kwota 44.400,00 zł.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij