Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2018-02-21

„Zielona nuta”. Festiwal Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej

Już po raz 29. tomaszowscy harcerze i instruktorzy zorganizują Festiwal Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej „Zielona nuta”. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością wśród harcerzy, jak i uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół średnich powiatu tomaszowksiego. Na przestrzeni lat gościliśmy harcerzy między innymi z Opoczna, Pabianic, Radomska i Starachowic.

Artystyczna rywalizacja rozegra się w dniach 10 - 11 marca 2018 r. w Filii Miejskiego Centrum Kultury „Tkacz” przy ulicy Niebrowskiej 50 w trzech kategoriach wiekowych:

  • Zuchy 7-11 lat
  • Harcerze 12-16 lat
  • Wędrownicy powyżej 16 lat

oraz dwóch kategoriach tematycznych:

  • piosenka żołnierska i patriotyczna po 2 piosenki
  • piosenka harcerska i turystyczna po 2 piosenki

 
W tym roku kolejny raz uczestnicy będący członkami Związku Harcerstwa Polskiego oraz niezrzeszeni będą oceniani osobno.

Poprzez festiwal harcerze Hufca ZHP Tomaszów Mazowiecki pragną promować twórczość artystyczną harcerzy oraz dzieci i młodzieży szkolnej. Chcą, aby ta impreza była również okazją do integracji środowisk artystycznych z całej Polski.

Tegoroczny festiwal jest realizowany w formie przeglądu piosenek patriotycznych, żołnierskich oraz harcerskich w związku z programem „100+ Niepodległość – 100+ ZHP” związanym z 100. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-leciem Harcerstwa.

Regulamin i kartę zgłoszeniową można pobrać TUTAJ.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij