Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Zapraszamy na Noc Bibliotek

W piątek, 6 października 2023 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się IX wydanie ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi: „Absurd nie czytać”.Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji. Akcję zainicjowało Centrum Edukacji Obywatelskiej, którą rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

W godzinach 18.00-21.30 na uczestników wieczornego spotkania będą czekały liczne atrakcje:

Sala koncertowa MCK

18.00 - 19.00 Spotkanie z Patrykiem Pigulskim, lokalnym, kolekcjonerem autografów pn. ,,Podziel się swoją pasją”.

19.00 - 20.00 ,,Książka na biwaku” - czytanie i tematyczne zabawy z przedstawicielami Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Tomaszowie Maz..

20.00 - 21.30 Projekcja filmu ,,Moja mama Gorylica” - adaptacja znanej w Polsce książki Fridy Nilsson.

Wypożyczalnia biblioteki

18.00 - 20.00 ,,Kawa z kardamonem” - relaks z książką ( kawiarenka dla czytelników odwiedzających wypożyczalnie biblioteki).

18.00 - 20.00 Kiermasz książki.

19.30 - 20.00 ,,Świetlikowe zwiedzanie biblioteki”.

Pokój Bajek

18.00 - 20.00 - teatrzyk kamishibai; kolorowanki; zakładki, świecące tatuaże;

bookcrossing pod czujnym okiem wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 1.

MBP czeka na Państwa o godz. 18.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, przy pl. Kościuszki 18. Istnieje możliwość pozostawienia pociech pod czujnym okiem bibliotekarek, pod wcześniejszym wypełnieniu karty zgłoszeniowej dziecka! Serdecznie zapraszamy.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij