Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Za nami pierwszy tydzień ferii w MCK i MBP

Zakończył się pierwszy tydzień ferii zimowych. Dzieci i młodzież z naszego miasta korzystała z feryjnych zajęć i atrakcji przygotowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną.

Pierwszy tydzień w MCK minął pod hasłem „W stumilowym lesie”. Tomaszowscy półkoloniści spotkali się m.in. z ratownikami tomaszowskiego WOPR-u, którzy przedstawili im zasady bezpieczeństwa nad wodą, a także przeprowadzili kurs pierwszej pomocy. W MCK Tkacz odbywały się różnego rodzaju zajęcia, warsztaty i animacje, ale również wycieczki. Opiekunowie ferii zabrali uczestników na kręgle, wycieczkę do Akademii Pieczenia, gdzie mogli zrobić tradycyjną włoską pizzę i poznać tajniki przygotowania do niej ciasta, a ostatniego dnia wybrali się też do kina Helios. Chłopcy z turnusu MCK wzięli udział w „Tomaszowskich talentach”, cała grupa towarzyszyła im podczas wydarzenia i mocno kibicowała. Kolejny turnus w MCK rozpoczął się 23 stycznia ph. „Zimowa baśń”.


W pierwszym tygodniu ferii Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała odbywała „Fabrykę Kreatywności, czyli zimowisko w bibliotece”. W jego trakcie uczestnicy brali udział m.in. w „muminkowym torze przeszkód”, czytając przy tym fragmenty ,,Zimy Muminków” Tove Jansson. Dzieci pracowały w grupach tworząc historyjki z bohaterami opowiadania z Doliny Muminków, rozwiązywały tematyczne zagadki oraz grały w tematyczne gry. Najmłodsi wykonali również piękne zimowe pejzaże.

Znana wszystkim baśń „Kot w butach” była punktem wyjścia do zajęć podczas drugiego dnia zimowych warsztatów w bibliotece. Podopieczni MBP odwiedzili Kino Helios i obejrzeli nowoczesną wersję tej historii pt. „Kot w butach: Ostatnie życzenie”. Po powrocie dzieci wysłuchały klasycznej wersji baśni braci Grimm w formie teatrzyku kamishibai oraz wzięły udział w bajkowych kalamburach.

W trzecim dniu zimowych warsztatów naszym gościem była sierżant sztabowy Monika Czarnecka z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, pełniąca funkcję profilaktyka powiatowego zespołu do spraw nieletnich i patologii, która przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznych ferii. Nie zabrakło również głośnego czytania tematycznych książek o zawodzie policjanta Następnie przyszedł czas na zmagania z grami stolikowymi.

W czwartek w ramach współpracy między biblioteką a MCK-em podopieczni MBP odwiedzili pracownię ceramiczną w Miejskim Centrum Kultury – Browarna, gdzie pod okiem pani Bożeny Gajdy instruktora ceramiki, plastyki i malarstwa wykonywali prawdziwe cudeńka: walentynkowe pudełeczka, babeczki, czy wazoniki. Następnie dzieci udały się do Biblioteki Głównej i tam Anna Zwardoń – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej pokazała księgozbiór oraz przedstawiła największe zakamarki naszej biblioteki.


Ostatni dzień ferii upłynął nam na igraszkach z teatrem. Dzieci zapoznały się z teatralnymi atrybutami i poznały ich nazewnictwo. Wcieliły się w dramowe role oraz brały udział w zabawach, które pomagają w pracy aktora. Wykazały się kreatywnością, tworząc swój afisz do spektaklu.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij