Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Za nami Ferie Zimowe 2023

Ferie zimowe organizowane przez miejskie instytucje kultury oraz placówki oświatowe dobiegły końca. W ostatnim feryjnym tygodniu dzieci korzystały z atrakcji przygotowanych przez Miejskie Centrum Kultury i tomaszowską bibliotekę.

W piątek, 27 stycznia organizatorzy z Miejskiego Centrum Kultury pożegnali uczestników drugiego turnusu pn. „Zimowa baśń”. W trakcie ostatniego tygodnia w MCK-u wiele się działo. Odbyło się mnóstwo warsztatów, zabaw i animacji, ale oprócz nich...Poniedziałek rozpoczął się od spotkania z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Mazowieckim, którzy przekazali dzieciakom podstawowe informacje na temat spędzania czasu wolnego nad wodą oraz przeprowadzili kurs z podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej. Tego dnia odbyły się warsztaty ceramiczne, literacko-teatralne oraz muzyczne.

Niespodzianką na koniec były zajęcia capoeiry, czyli brazylijskiej sztuki walki przypominającej taniec. Kolejny dzień miała miejsce wycieczka do teatru Pinokio w Łodzi, który wystawiał pełną metafor „Wojnokrakę” według tekstu Magdaleny Drab, w reżyserii Grzegorza Grecasa. Po przedstawieniu uczestnicy zwiedzili teatr od kulis, kabinę nagłośnieniowca, pracownię plastyczną oraz obejrzeli scenografię.

W środę MCK Tkacz odwiedził Marek Leszczyński, emerytowany leśniczy z Leśnictwa Żądłowice, Nadleśnictwa Spała. Opowiedział o lasach, ich roli w ekosystemie oraz zagrożeniach ze strony człowieka. Na zakończenie uczestnicy ferii otrzymali pamiątkowe, a zarazem ekologiczne gadżety.

Po jego wizycie odbyła się gra miejska przygotowana przez Informację Turystyczną pt. „Odkrywca Tomaszowa”. Dzięki można było poznać Tomaszów, poprzez zagadki ukryte w kopertach. Następnego dnia Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim przeprowadziła dla MCK niezwykłe spotkanie z baśniami H.Ch. Andersena.

Ostatni dzień uczestnicy spędzili w kinie Helios, a po seansie uczestniczyli w zajęciach języka migowego prowadzonych przez Małgorzatę Barwicką. Na podsumowanie turnusu odbyły się zajęcia tanecznych hip-hop, podczas których dzieciaki ostatecznie mogły się wyskakać i wyszaleć. To był tydzień pełen wrażeń, dzięki czemu na pewno będzie co wspominać.

Także Biblioteka po raz kolejny zorganizowała ferie zimowe dla dzieci, które odbywały się w pierwszym tygodniu i trwały od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 13. Każdy dzień ferii odnosił się do innej tematyki, dla najmłodszych placówka przygotowała różne zabawy i zajęcia.

W drugim tygodniu zimowego wypoczynku Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP prowadził lekcje biblioteczne i warsztaty plastyczne dla zorganizowanych grup. Zarówno w pierwszym, jak i drugim tygodniu ferii były organizowane zajęcia z książką tzw. „Głośne czytanie”. W godzinach pracy biblioteki najmłodsi mieli możliwość pograć w różnego rodzaju planszówki, gry kinect oraz obejrzeć w Pokoju Bajek film czy kolorować malowanki.

Nie zapomnijcie odwiedzać dziecięcą książnicę po powrocie do szkoły.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij