Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-12-19

Za nami dwudniowy Jarmark Bożonarodzeniowy

 Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku na placu Kościuszki odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Swoje stoisko ze świątecznymi ozdobami wystawiło także Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

Teatr Ognia w trakcie Jarmarku

Nie zabrakło przywieszek na choinkę, które powstały w pracowni ceramicznej w filii przy Browarnej. Zachwyt tomaszowian wzbudzały anioły namalowane na deskach przez sekcję plastyczną MOK-u, jak również przez TUTW stworzone pod okiem Bożeny Gajdy, która także zadbała o wystrój stanowiska wystawienniczego. Najmłodszym do gustu przypadły śnieżne bałwanki zrobione ze skarpet na zajęciach "Zrób to sam" przez Elżbietę Lenart.

Odwiedzający Jarmark mogli również nabyć pokonkursowe prace "Kartka z Aniołkiem", do kupna których  zachęcała Iwona Jabłońska z DOK-u. "Babeczki Madeja" rozprowadzały Ewelina Rudzka oraz Anna Zieja. To wszystko dla Julii Bąk, uczennicy Zespołu Szkół nr 4, która choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. W sobotę pracownikom MCK-u towarzyszyły hobbistki: Katarzyna Kłopotowska, twórca ceramicznych choinek, Małgorzata Kasińska, mistrzyni domowych, ręcznie zdobionych pierników, Sabina Grałek, członkini SAP-u, specjalizująca się w papieroplastyce. Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia jarmarku był efektowny pokaz Teatru Ognia NAM-TARA z Chorzowa.

Drugi dzień świątecznego kiermaszu to występy wokalne i artystyczne. Zaprezentowali się uczestnicy zajęć wokalnych szlifujący swój talent pod kierunkiem Małgorzaty Karazim w O.K. "Tkacz".  Przed zgromadzoną publicznością wystąpił również TM Brass, którego założycielem jest Kamil Wrona wraz z wokalistami: Adamem Wiączkiem i Julią Zaczyńską. Również podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury wzbogacili blok artystyczny swoimi występami. Uczestnicy jarmarku usłyszeli solistów oraz chór pod kierunkiem Doroty Habiery - Czapińskiej. Bogaty świąteczny repertuar przygotowali również sympatycy śpiewu doskonalący swój warsztat pod okiem Katarzyny Rychlik.  

Wiele radości dostarczyło rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego "Choinka" zorganizowanego przez filię MCK-u przy Niebrowskiej. Nagrody wręczała jego koordynatorka Katarzyna Wojtaszczyk. Pokonkursowe prace zasiliły charytatywną zbiórkę dla chorego dziecka, podobnie jak ręcznie robione ozdoby świąteczne wraz z biżuterią z filcu autorstwa seniorek z zajęć manualnych "Spryciarki z O.K. "Tkacz".  

Źródło: Foto D. Kwapisiewicz

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij