Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Za nami "Białobrzeska Majówka"

Za nami "Białobrzeska Majówka" zorganizowana 18 maja br. w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, filię Dzielnicowy Ośrodek Kultury oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Tomaszowie Mazowieckim - Białobrzegi i Ochotniczą Straż Pożarną w Tomaszowie Mazowieckim - Ludwików. W ramach atrakcji organizatorzy zaproponowali zarówno występy artystyczne, pokazy strażackie jak i stoiska animacyjne.

Zdjęcie z białobrzeskiej majówki

W części artystycznej – kameralnej, można było posłuchać muzyki, obejrzeć przedstawienia teatralne w wykonaniu uczestników zajęć ośrodka a także odpowiedzieć na zagadki literackie przygotowane przez Klub Przyjaciół Literatury. W artystycznym bloku plenerowym popisywali się wokaliści oraz tancerze z ośrodka, zaproszeni z Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe i Zespołu Szkół nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.

Na przygotowanych stoiskach animacyjnych (literackim, plastycznym, ceramicznym, szachowym i Akademii Ciastka) można było wykonywać różnorodne zadania, zbierać punkty na majówkowej mapce, by uzyskać tytuł "Przyjaciela" DOK-u.

W części poprowadzonej przez Ochotnicze Straże Pożarne prezentowano nowe samochody bojowe, demonstrowano sposób wykorzystania sprzętu ratowniczo - gaśniczego i przeprowadzono pokaz ratownictwa medycznego. Drużyna Młodzieżowa OSP wraz z DOK-iem przygotowała zawody rekreacyjne pod hasłem "Sprawny jak strażak".

Na finał majówki z pięknym koncertem wystąpił Chór Miejski "Artis Gaudium" pod dyrekcją Katarzyny Borowskiej. Patronat sprawował Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania lokalnym partnerom, którzy wsparli organizacyjnie, rzeczowo i finansowo to wydarzenie.

 

 

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij