Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

XVI Tomaszowskie Teatralia – przedstawiamy program

Spektakle przygotowane przez teatry amatorskie, ale także w wykonaniu zawodowych aktorów będzie można obejrzeć podczas XVI Tomaszowskich Teatraliów, czyli artystycznych zdarzeń scenicznych, których organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Zaplanowano też warsztaty dla uczestników przeglądu i instruktorów teatralnych. Tomaszowskie święto teatru potrwa od 21 do 26 marca. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50.


Cykl wydarzeń zainauguruje spektakl „Kruk z Tower” w wykonaniu aktorów Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Zostanie on pokazany podczas Tomaszowskich Teatraliów w ramach cyklu Wojewódzkie Jaracza Wędrówki.


Głównym punktem Teatraliów, jak co roku, będzie przegląd konkursowy amatorskich zespołów teatralnych działających przy szkołach, ośrodkach kultury czy stowarzyszeniach z Tomaszowa Maz. i powiatu tomaszowskiego. Odbędzie się on 22-23 marca. Ważnym elementem edukacyjnym będą codzienne omówienia z jurorami zaprezentowanych przedstawień teatralnych.

24 marca uczestnicy przeglądu oraz instruktorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach scenicznych. Poprowadzą je: Anna Zieja – instruktorka teatralna w Miejskim Centrum Kultury (klasy 0-3 oraz 4-6), Łukasz Chrzuszcz – aktor Teatru Nowego w Poznaniu, muzyk, założyciel Studia Aktorskiego STA (młodzież i dorośli) oraz Anna Ciszowska – teatrolożka, reżyserka, animatorka kultury (instruktorzy teatralni).

Galę finałową połączoną z wręczeniem Złotych, Srebrnych i Brązowych Masek oraz nagród dla najlepszych zespołów i aktorów zaplanowano na 25 marca o godz. 11. Tego samego dnia o godz. 14.30 i 16.30 wystawiony zostanie spektakl familijny pt. „Tajemniczy ogród” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha.

XVI Tomaszowskie Teatralia zakończy 26 marca spektakl „Spróbujmy jeszcze raz” w wykonaniu Lucyny Malec i Marka Siudyma. To przezabawna, brawurowa komedia w dwóch aktach, z których każdy jest oddzielną historią opowiadającą o perypetiach par w średnim wieku.


Patronat honorowy nad XVI Tomaszowskimi Teatraliami objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Tomaszowski oraz Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Patroni medialni: Radio Fama Tomaszów Maz., Tomaszowski Informator Tygodniowy, Tele Team TV, NaszTomaszow.pl, Dziennik Łódzki, Tomaszów Mazowiecki naszemiasto.pl.

Więcej informacji uzyskać można w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18, na stronie internetowej www.mck-tm.pl, a także pod numerem tel. 44 712 23 69.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij