Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


XVI Tomaszowski Bieg Niepodległości

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim powraca do organizacji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości. 11 listopada chętni mieszkańcy naszego miasta już po raz szesnasty będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności.

Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 103. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Osoby niepełnoletnie mogą zostać zgłoszone do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Bieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy w godz. 12-12.45 (namiot obok MCK). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się na stronie internetowej www.mck-tm.pl (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XVI Tomaszowskiego Biegu Niepodległości) przyjmowane będą do 8 listopada br. od grup zorganizowanych i do 9 listopada br. od uczestników indywidualnych. W dniu biegu zapisy nie będą prowadzone. Ze względu na obostrzenia obowiązywać będzie limit miejsc, dlatego o możliwości udziału w biegu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć drogą e-mailową na adres: zgloszenia@mck-tm.pl lub osobiście do Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18.

Aby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. Biorąc udział w wydarzeniu, należy zachować dystans od innych osób lub zakryć nos i usta maseczką ochronną.

W związku z organizacją XVI Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Organizatorzy proszą kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij