Wystawa o Niepodległej w Skansenie Rzeki Pilicy

Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11) zaprezentowana zostanie wystawa pn. „Archiwa Rodzinne Niepodległej. Dziedzictwo – Pamięć – Przyszłość” ze zbiorów Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Przedstawia ona znaczenie pamiątek rodzinnych dla kultywowania pamięci o naszych przodkach, zasłużonych dla Ojczyzny. Przybliża również postacie osób zaangażowanych w pracę i walkę dla dobra wolnej Polski.

Wystawę będzie prezentowana w budynku świetlicy do końca listopada 2023 roku. Serdecznie zapraszamy.

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości
nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma prawa do przyszłości”

Józef Piłsudski

11 listopada placówki turystyczne Miejskiego Centrum Kultury, tj. Skansen Rzeki Pilicy oraz PTT Groty Nagórzyckie będą czynne w godz. 10-18. Zapraszamy!