Wystawa malarstwa z charytatywnym akcentem w MCK Tkacz

W Miejskim Centrum Kultury Tkacz w czwartek, 26 października o godz. 17 odbędzie się wernisaż malarstwa nieformalnej grupy artystycznej Bohema działającej w MCK pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. Wystawione przez autorów obrazy będzie można zakupić i w ten sposób wesprzeć jedną z uczestniczek zajęć, która zmaga się z chorobą nowotworową.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 30 prac wykonanych w technikach akwareli, akrylu i w ołówku, które powstały podczas letnich plenerów malarskich w Podklasztorzu koło Sulejowa (30.06−2.07.2023) oraz Nowych Chrustach (26.08.2023).

− W Podklasztorzu skupiliśmy się na obiektach romańskiego zespołu opactwa cysterstów gdzie interesowała nas głównie stara architektura murowana, wtopiona w krajobraz, zagadnienia perspektywy liniowej i światła. Natomiast na plener w Nowych Chrustach pojechaliśmy na zaproszenie jednej z uczestniczek zajęć. Tam malowaliśmy fragmenty przyrody, pejzaże, pracowaliśmy nad światłem, kolorem, perspektywą powietrzną. Powstały naprawdę bardzo dobre prace – informuje Mirosław Bernacki.

W plenerach wzięli udział: Agata Fornalczyk, Agnieszka Węglińska, Anna Hetke, Barbara Tuora-Wysocka, Beata Wojtaszek, Dorota Surowińska, Elżbieta Stolarek, Halina Gorczyńska, Iga Kopeć, Jerzy Wolaniuk, Magdalena Turlińska, Marcin Jaros, Marta Młynarczyk, Renata Łopat i Urszula Wójcikowska.

Bohema to nie tylko grupa malarzy, którzy na co dzień spotykają się w pracowni malarstwa i rysunku MCK Tkacz, twórczo spędzają czas i realizują swoje pasje. To również grupa przyjaciół wspierająca się w trudnych chwilach.

Podczas wernisażu będzie można zakupić wystawione prace. Ich autorzy zadeklarowali, że cały dochód ze sprzedaży obrazów przekażą na wsparcie leczenia jednej z uczestniczek zajęć, która zmaga się z chorobą nowotworową. Wstęp na wydarzenie jest wolny.