Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy

Miejskie Centrum Kultury „Tkacz”, ul. Niebrowska 50 to miejsce wystawy malarstwa Magdaleny Dziejmy, której otwarcie odbędzie się 23 września o godzinie 18. Zapraszamy!

Magdalena Dziejma (1989) – urodzona w Tomaszowie Maz., mieszka i tworzy w Białymstoku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2013 roku wykonywała portrety indywidualne na zamówienie w Polsce i za granicą. Pod koniec 2020 roku rozpoczęła nowy etap działalności artystycznej, tworząc głównie obrazy autorskie, które zdobywają coraz większą popularność wśród pasjonatów sztuki. Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia.

Wystawy:

– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki;
– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok;
– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok;
– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków;
– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok;
– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok;
– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok;
– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa.