Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Wystawa "Formy pamięci"

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na otwarcie wystawy prac Bartłomieja Michalskiego. Wernisaż odbędzie się 25 października o godz. 18 w siedzibie MCK przy pl. T. Kościuszki 18. Wstęp wolny.

wystawa Formy z pamięci

Zaprezentowany zostanie cykl pt. „Formy z pamięci”, składający się z 11 prac wykonanych w technice olejnej, które cechuje modułowy charakter budowy. Obrazy należy odczytywać poprzez sformułowanie wielości w jedności, a zarazem jedności w wielości. Prace mogą przybrać zarówno formę ciągu, tj. podlegać łączeniu w kolejne sekwencje, bądź tworzyć serię, w której pojedynczy obraz jest odczytywany jako samodzielny.

Bartłomiej Michalski urodził się w 1981 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończył studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2008 roku uzyskał dyplom w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prof. Krzysztofa Wawrzyniaka, Pracowni Papieru prof. Ewy Latkowskiej-Żychskiej oraz Pracowni Rysunku prof. Zbigniewa Purczyńskiego. Od 2009 roku pełni funkcję instruktora na Wydziale Sztuk Wizualnych łódzkiej ASP. Zajmuje się grafiką warsztatową i malarstwem W 2018 roku obronił rozprawę doktorską w ISP w Kielcach.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij