Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Wyruszą na ekologiczny szlak „Kolorową Lokomotywą”

Ekologiczne wycieczki, warsztaty upcyklingowe i spektakl to atrakcje, z jakich dodatkowo (i bezpłatnie) skorzystają w ramach projektu "Kolorowa Lokomotywa" dzieci uczestniczące w półkoloniach organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury. Projekt realizować będziemy w partnerstwie z Łódzkim Domem Kultury.



Pierwsze spotkanie już 6 lipca, a kolejne 13 i 27 lipca oraz 4 i 10 sierpnia. Zajęcia stacjonarne będą się odbywać w MCK Tkacz, a na wycieczki pojedziemy do pasieki w Lipce.

Projekt pn. „Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku” jest częścią szerszego programu ekologiczno-artystycznego prowadzonego na terenie województwa łódzkiego. Jego celem jest zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej oraz wiedzy i umiejętności w zakresie twórczości ekologiczno-artystycznej wśród dzieci i młodzieży, poprzez uczestnictwo w warsztatach ekologicznych, wycieczkach, spektaklu teatralnym, a także konkursie twórczym. Wszystkie działania edukacyjne czerpać będą z idei upcyklingu. To sposób na przetwarzanie wtórne odpadów w wyniku czego powstają wartościowe surowce. Nadrzędnym celem takiego działania jest zmniejszenie zużycia surowców naturalnych oraz powstających odpadów.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij