Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Wypoczynek letni 2016 w Szkołach i Ośrodkach Kultury

Tegoroczny wypoczynek letni w szkołach podstawowych i gimnazjalnych odbył się pod hasłem „W RIO będzie olimpiada w Tomaszowie sport, zabawa”. Jak co roku zajęcia odbywające się w ramach wypoczynku uwzględniały tematy związane z profilaktyką uzależnień, propagowaniem zdrowej aktywności fizycznej, alternatywnych form spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży, a także z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

 Zdjęcie z półkolonii

            Akcja wypoczynku letniego „W RIO będzie olimpiada w Tomaszowie sport, zabawa”
w szkołach rozpoczęła się 27 czerwca i trwała do 8 lipca. Wakacyjną opiekę nad dziećmi objęły: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr2, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 5, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6, Zespół Szkół Nr 4, Gimnazjum Nr 3 oraz Gimnazjum Nr 6. W zajęciach udział wzięło 1.290 dzieci.

            Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00. Uczestnicy półkolonii codziennie mieli zapewniony ciepły posiłek w postaci obiadu dofinansowanego przez Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Dzieciom, które kwalifikowały się do skorzystania ze wsparcia pomocy społecznej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej sfinansował wyżywienie ze środków pochodzących z programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”.

            W czasie zajęć uczestnicy wypoczynku letniego zapoznali się z tematyką prozdrowotną i profilaktyką uzależnień przedstawioną przez nauczycieli posiadających stosowne uprawnienia. Na dzieci czekało wiele atrakcji, zajęcia odbywały się nie tylko na terenie szkoły, ale również poza nim np. na basenie w Zespole Szkół Nr 4, na terenie ośrodka Sportu i Rekreacji, w Parku Miejskim „Solidarność” i na kręgielni. Uczestnicy odwiedzili takie miejsca jak: Skansen Rzeki Pilicy, Rezerwat Niebieskich Źródeł, Groty Nagórzyckie, a także Muzeum.

             


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij