Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Wykłady i warsztaty na temat dopalaczy

Warsztat profilaktyczny pt. „Dlaczego w sporcie niepotrzebne są wspomagacze?”, wykład na temat dopalaczy i spektakl profilaktyczny pt. „Droga donikąd” – w takich wydarzeniach wzięli udział tomaszowscy uczniowie w ramach projektu „Dopalacze-życia wypalacze – działania związane z zapobieganiem i walką z dopalaczami wśród dzieci i młodzieży z terenu miasta Tomaszowa Mazowieckiego”.

FOTO

17 listopada o godz. 8:00 w Szkole Podstawowej nr 14 przy ulicy J. Słowackiego 32/42 Maciej Szczodrowski z Mazowieckiego Centrum Szkolenia i Rozwoju przeprowadził warsztat profilaktyczny pt. „Dlaczego w sporcie niepotrzebne są wspomagacze?” oraz przedstawił uczniom historie sportowców zmagających się z uzależnieniem do środków sychoaktywnych. Warsztaty skierowane były do uczniów klas sportowych.

Dwie godziny później, w Miejskim Centrum Kultury - filii TKACZ przy ulicy Niebrowskiej 51 - przeprowadzone zostały działania profilaktyczne. Maciej Szczodrowski z Mazowieckiego Centrum Szkolenia i Rozwoju przeprowadził wykład na temat dopalaczy. Młodzież chętnie włączała się w dyskusję, wypracowując wspólne wnioski. Następnie wystawiony został spektakl profilaktyczny pt. „Droga donikąd” w wykonaniu Młodzieżowego Teatru ds. Ciężkich działającego przy Stowarzyszeniu Abstynenckim „AZYL” będący mocnym przekazem wpływu narkotyków na zdrowie człowieka. Działania profilaktyczne skierowane były do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

FOTO

Wydarzenia odbyły się w ramach realizacji zadania pn. „Dopalacze-życia wypalacze – działania związane z zapobieganiem i walką z dopalaczami wśród dzieci i młodzieży z terenu miasta Tomaszowa Mazowieckiego” dofinansowanego w 2017 roku z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Fot: KPP Tomaszów MazowieckiTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij