Wycieczka do Pasieki w Lipce

„Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku”, to projekt Łódzkiego Domu Kultury, w którym jako partner uczestniczy Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Tym razem jego uczestnicy wybrali się na wycieczkę do Pasieki w Lipce.

Zapoznali się tam z historią pszczelarstwa i życiem pszczół, a także przyjrzeli się ich pracy w ulu pokazowym. Wspólnie wykonali również domek dla pszczół murarek. W takim miejscu nie mogło zabraknąć miodobrania i degustacji miodu.

Celem wizyty w pasiece w Lipce była edukacja w zakresie rozumienia i poszanowania pszczół i innych zapylaczy dla zachowania równowagi w ekosystemie. Teraz już wiadomo, skąd wzięło się powiedzenie "pracowity jak pszczoła" i że warto dbać o nasze środowisko zarówno dla tych stworzeń, jak i dla nas samych.

Projekt „Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku” dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Patronat honorowy nad projektem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.