Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Tomaszowie

W tym roku uroczyste wojewódzkie obchody Święta Policji odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim. Gospodarzami byli insp. Andrzej Łapiński oraz Komendant Powiatowy w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman.
Na zdjęciu komendant Herman

W ramach obchodów odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji policjantów i pracowników policji, którą celebrował ksiądz biskup Ireneusz Pękalski. Na pl. Kościuszki policjanci oraz zaproszeni goście przemaszerowali w towarzystwie orkiestry policyjnej z KWP w Katowicach. W centrum naszego miasta odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W jego trakcie wręczono odznaczenia państwowe i resortowe.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak oraz władze Tomaszowa - Prezydent  Miasta Marcina Witko i Starosta Tomaszowski Mirosław Kukliński, także parlamentarzyści Ziemi Łódzkiej w osobach Anna Milczanowska i Piotr Polak oraz delegacja niemiecka z Prezydentem Policji Kraju Związkowego Brandenburgia  Hansem Jurgenem Morke na czele, a także przedstawiciele samorządów województwa łódzkiego, duchowieństwa i delegacje innych służb mundurowych oraz stowarzyszeń.

Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Policjantów i Pracowników Policji celebrowaną przez księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego. Następnie uczestnicy uroczystości z pododdziałami policji przemaszerowali na Plac Kościuszki , gdzie Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach przyjął meldunek złożony przez dowódcę uroczystości podinsp. Krzysztofa  Laseckiego o rozpoczęciu apelu z okazji Święta Policji, po czym Zastępca Komendanta Głównego Policji dokonał przeglądu pododdziałów zgromadzonych na tomaszowskim rynku. Jak czytamy na stornie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi: z okazji tegorocznego Święta Policji Prezydent RP Andrzej Duda przyznał 80 policjantom Medale za Długoletnią Służbę: 7 złotych, 63 srebrnych i 10 brązowych medali. Natomiast Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak przyznał Odznaki Zasłużony Policjant: 6 złotych, 12 srebrnych oraz 71 brązowych odznaczeń. Ponadto Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji uhonorował 4 osoby Srebrnym Medalem i 24 osoby Brązowym Medalem Za Zasługi dla Policji. Na wyższe stopnie służbowe awans w garnizonie łódzkim otrzymało w lipcu 2017 roku 469 policjantów w tym: na stopień inspektora policji 3, młodszego inspektora policji 12, podinspektora policji 32, nadkomisarza policji 27, komisarza policji 22,  podkomisarza policji 1, aspiranta sztabowego policji 38, starszego aspiranta policji 37, aspiranta policji 51, młodszego aspiranta policji 25, sierżanta sztabowego policji 35, starszego sierżanta policji 58, sierżanta policji 51, starszego posterunkowego 77 funkcjonariuszy. 25 oficerów akty nominacji na kolejny stopień służbowy otrzymało podczas uroczystego apelu.

 Oficjalną część obchodów zakończyła defilada, natomiast w godzinach popołudniowych na pl. Kościuszki odbył się dla mieszkańców „Niebieski Piknik”.

 

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij