Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2020-10-06

Weź udział w VI Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek

W piątek 9 października 2020 r. w tomaszowskiej książnicy odbędzie się VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Jest to akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.

W akcji biorą udział biblioteki publiczne, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne, instytutów naukowych, a także wszelkie inne miejsca, w których można skorzystać z księgozbioru i poczytać na miejscu lub pożyczyć do domu książki. Od najstarszych książnic po szafy z książkami w remizach strażackich.

Tegoroczne hasło Nocy Bibliotek to: "Klimat na czytanie". Jest to dobry czas na czytanie, kiedy w dobie pandemii są ograniczone możliwości udziału w różnych formach kultury i życia społecznego. Jest to najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji czy rozrywki. Wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest nasza biblioteka, jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.

Głównym organizatorem tej wieczorno-nocnej imprezy jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Tomaszowska biblioteka już po raz piąty uczestniczy w tym przedsięwzięciu. Jest to dla nas okazja do niekonwencjonalnego zaprezentowania zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz do poszerzenia grona czytelników.

Na uczestników wieczornego spotkania będą czekały liczne atrakcje:

Na tomaszowskiej scenie wystąpi Pan Hubert Ronek- tomaszowianin, twórca komiksów, rysownik scenarzysta i publicysta oraz Pan Sebastian Wawrzyńczyk, prezes Tomaszowskiego Oddziału Stowarzyszenia "Topory”, który zaprezentuje naszym widzom gry fabularne oraz nowości w literaturze fantasy. Panowie opowiedzą o swoich pasjach i zamiłowaniach. Ponadto uczestnicy VI edycji "Nocy bibliotek” będą mogli zagrać w gry planszowo – stolikowe pod kierunkiem przedstawicieli ze Stowarzyszenia "Topory”. Nawiązując do wyzwań współczesnego świata, którymi są kryzys klimatyczny i jego konsekwencje, będzie możliwość wzięcia udziału w akcji społecznej popularyzującej czytelnictwo mianowicie w Bookcrossingu. Będzie można "podzielić się książką”, poprzez pozostawianie na wskazanym regale swojej przeczytanej już pozycji: nowości wydawniczej, klasyki czy lektury i wymienienie jej na inny egzemplarz. Dla najmłodszych czytelników będzie przygotowany kącik plastyczny, gdzie pod okiem bibliotekarek dzieci wykonają recyklingowe zakładki do książek, będą mogły wziąć również udział w zabawie polegającej na segregacji odpadów oraz odgadnąć zagadki i łamigłówki tematyczne. Poza tym w wypożyczalni czekać będzie na Państwa "Klimatyczna Półka Biblioteczna”, na której pojawią się pozycje związane z ochroną naszej planety, poszerzające wiedze na temat jej klimatu.

O godz. 20.00 zostanie wyświetlony film animowany "Jakbu, Mimmi i gadające psy”. Jest to dzieło produkcji łotewsko – polskiej w reżyserii Edmunda Jansona z 2019 r. Historia bohaterów ukazuje niezwykle ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych.

 

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza miłośników czytelnictwa już na godzinę 18.00 do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP, przy pl. Tadeusza Kościuszki 18. Zakończenie spotkania przewidziane jest około godziny 21.00. Noc Bibliotek w tomaszowskiej placówce będzie przebiegała zachowaniem reżimu sanitarnego w związku z Covid-19. (Z zachowaniem dystansu, dezynfekcją rąk, zakrywaniem ust i nosa).

 

   

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij