Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Warsztaty na półmetku w filii DOK

Warsztaty artystyczne w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim w filii DOK już na półmetku. Za nami dwa z czterech zaplanowanych działań interdyscyplinarnych.

 Zdjecie z zajęć

W pierwszym tygodniu lipca ponad piętnaścioro dzieci uczestniczyło w spotkaniach tematycznych pn. „Ruch i muzyka” pod kierunkiem Karoliny Kozar oraz Tadeusza Lubickiego. Uczestnicy podczas warsztatów podróżowali w świat własnej wyobraźni. Za przewodnika służyła im, kryjąca w sobie wiele magii, muzyka. Najmłodsi poznali zabawy integracyjne takie jak mnich, czarne-białe, krzesełka, Ojciec Wirgiliusz. Dzieci z entuzjazmem grały na instrumentach perkusyjnych oraz chętnie wykonywały ćwiczenia z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Czterodniowe warsztaty tematyczne z rekreacją i muzyką w roli głównej są dowodem na to, że te dwie formy wspaniale mogą się uzupełniać. Natomiast wszystkich sympatyków słowa mówionego i pisanego przyciągnęły literackie animacje pn. „Pozytywka” pod kierunkiem Anny Ziei.  Była topodróż z najlepszymi polskimi poetami do krainy śmiechu, śmieszku, rechotu, radości i żartu.Uzupełnieniem zabaw z dobrą książką w tle były elementy plastyki, recytacji i dramy. Dziewczęta i chłopcy przekonali się, że słowa mogą uskrzydlać, mobilizować do działania. Gry i zabawy wokół poezji uświadomiły najmłodszym, że humor to najlepszy sposób naprawiania świata.  Jednak to nie koniec wakacyjnego cyklu pełnego kreatywności.
 
Miejskie Centrum Kultury przy ul. Gminnej 37/39 zaprasza 18,19 lipca w godz. 10 – 12 na warsztaty plastyczno – praktyczne pn. „O warzywkach, ekologii i zdrowym odżywianiu” dla dzieci od 7 lat,  które poprowadzi Elżbieta Lenart. Zwieńczeniem lipcowej oferty w filii DOK będą zajęcia pn. „Plastyczno-teatralny misz masz” dla dzieci od 7 lat animowane przez Iwonę Jabłońską w terminie 26,27 lipca w godz. 10 – 12.
 
Informacje i zapisy w sekretariacie ośrodka lub telefonicznie 44 723 15 15.
 
Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp wolny!

 

 

Źródło: DOK

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij