Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Wakacje w bibliotece

Tegoroczne Letnie Warsztaty organizowane przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej, odbywały się pod hasłem: „Na tropie ciekawych historii, czyli z książką na wakacje”.  Zajęcia skierowane były do dzieci, w wieku od 7 do 12 lat, odbywały się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00-13.00.  Każdy dzień poświęcony był  innej tematyce. Z oferty skorzystało łącznie 25 osób

wakacje w bibliotece

W poniedziałek dzieci wyruszyły w świat podróży i odkryć. Na wstępie uczestnicy zajęć zostali zapoznani z programem i regulaminem letnich zajęć. Aby grupa się bliżej poznała,  zaproponowano dzieciom zabawy integracyjne nast wysłuchały fragmentu książki „Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych” autorstwa Ewy Martynkien oraz same czytały wiersze Jana Brzechwy. Podróże to również otaczający nas świat, o który powinniśmy dbać. Dlatego nie mogło zabraknąć tematyki o ekologii. Grupa wysłuchała informacji, jak należy segregować śmieci i jak zmniejszyć zużycie energii i wody” oraz obejrzała film, jak „Rodzina Trefików” dba o środowisko. Kolejnym punktem programu były zajęcia plastyczne pn. „Moja wymarzona, wakacyjna podróż”.

Drugi dzień wakacji upłynął pod hasłem z „historią w tle”. Uczestnicy letnich warsztatów wzięli udział w literackim kole fortuny. Odgadywali zagadki związane z lekturami szkolnymi, ale również z bajkami i popularnymi baśniami. Następnym punktem spotkania była podróż z „Biegiem Wisły”. W nagrodę za aktywny udział w warsztatach dzieci obejrzały bajkę „O szewczyku Dratewce”.

Trzeci dzień „wakacji w bibliotece” rozpoczął się wycieczką do Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Dzieci miały okazję poznać historię powstania miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Kolejnym etapem było zwiedzenie wystawy etnograficznej i poznanie zwyczajów ludzi mieszkających dawniej na wsi. Kolejna wystawa przedstawiała historię polskiego złotego. Najmłodsi mogli obejrzeć ekspozycję przedstawiającą faunę naszego regionu i wysłuchać nagrań głosów zwierząt żyjących na tym terenie. Po odpoczynku rozpoczęły się „podchody literackie”.

W czwartym dniu letnich warsztatów bibliotecznych postawiliśmy na sport i wypoczynek. Nie zabrakło różnego rodzaju gier logicznych, zabaw ruchowych oraz gry Kinect Sports. Dla tych, którzy lubią wypoczywać tworząc, czekały malowanki i wielkie kartony do pracy w grupie.

Co dobre szybko się kończy, nadszedł piąty – ostatni dzień wakacyjnych spotkań. Uczestnicy warsztatów obejrzeli bajkę pt.: „Vaiana”  po czym nadszedł czas na zakończenie „wakacji z biblioteką” pn. „Na tropie ciekawych historii, czyli z książką na wakacje”. Wszyscy uczestnicy letnich warsztatów otrzymali pamiątkowe upominki, słodki poczęstunek oraz pizzę z pizzerii Fiero! Pizza.

 

 


 

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij