Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

W miejskich placówkach kultury rozpoczęły się ferie zimowe

W instytucjach Kultury rozpoczęły się ferie zimowe. Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim otworzyło swoje podwoje dla dzieci w swoich filiach – MOK-u i O.K. „Tkacz”.

 Zdjęcie z warsztatów

 W ofercie MOK znalazły się zajęcia integracyjne pod hasłem „Rozbiegane ferie”. Pierwszego dnia ferii dzieci skorzystały z zajęć na kręgielni, a następnie wzięły udział w grach i zabawach z Klubem Miłośników Fantastyki „ELIZJUM” – „Włącz myślenie”. Na koniec spotkały się z funkcjonariuszką policji, która omówiła zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu podczas ferii.

 Tego samego dnia w O.K. „Tkacz” zainaugurowano cykl zajęć pt. „Tropem tkaczowych zwierząt”. Warsztaty, zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz taneczne w całości wypełniły dzieciom pierwszy dzień ferii.  Zajęcia feryjne rozpoczęły się również w MBP, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, który dla wszystkich chętnych w wieku od 7 do 12 lat przygotował ofertę zajęć plastycznych, literackich, głośnego czytania książek oraz wiele innych zabaw integracyjnych. Wczoraj prowadzono również zajęcia warsztatowe dla dzieci i osób dorosłych, podczas których w DOK-u, filii MCK wykonywano ceramikę techniką sgraffito. Z kolei już w środę placówka zaprasza na warsztaty filcowania, natomiast od przyszłego poniedziałku Ośrodek zabierze dzieci w ramach ferii zimowych w kosmos.

Źródło: DOK, MOK, O.K. TKACZ

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij