Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

W MCK podsumowano projekt dla seniorów

Ogniskiem w Skansenie Rzeki Pilicy, które odbyło się 12 czerwca, zakończył się cykl spotkań i warsztatów dla seniorów pod hasłem „Wehikuł czasu – aktywny senior”. Ich organizatorem było Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, a sam projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem.


Tematyczne spotkania, mające na celu aktywizację tomaszowskich seniorów i zachęcenie ich do udziału w różnego rodzaju wydarzeniach i warsztatach, rozpoczęły się w styczniu br. Odbywały się w MCK Tkacz oraz w MCK Za Pilicą. Łącznie wzięło w nich udział kilkadziesiąt osób z tej grupy wiekowej.

Wprowadzeniem do całego cyklu były warsztaty z autoprezentacji, które poprowadziła Ewa Radziewicz, ekspertka do spraw samorozwoju i kreowania wizerunku, pielęgniarka i mentorka. Opowiedziała seniorom o sile autoprezentacji, sposobach na poprawienie sobie samopoczucia, budowaniu marki osobistej, akceptacji, czerpaniu radości z drobnych rzeczy. Uczestnicy poznali też kilka sposobów na przedstawianie siebie w korzystnym świetle, otrzymali rady, jakich błędów w kontaktach z innymi nie popełniać, by nie tracić w ich oczach, a także na co zwracać uwagę na co dzień, by uatrakcyjnić swój wizerunek.

Na seniorów czekały też warsztaty taneczne, plastyczne (w trakcie których wykonywali m.in. prace metodą filcowania na sucho), kulinarne, integracyjne gry i zabawy czy rajd nordic walking. Co ważne, z tych wszystkich zajęć uczestnicy projektu mogli skorzystać bezpłatnie. Prowadzili je: instruktor tańca Michał Gawlik, a także instruktorki MCK Bożena Gajda i Izabela Piotrowska. Koordynatorką projektu była Katarzyna Wojtaszczyk.


Podczas spotkania podsumowującego cykl „Wehikuł czasu – aktywny senior”, które odbyło się 12 czerwca w Skansenie Rzeki Pilicy, uczestnicy mieli jeszcze raz okazję zatańczyć pod kierunkiem Michała Gawlika, przypominając sobie m.in. belgijkę, której uczyli się na warsztatach. Była też część artystyczna, w której wystąpiły: Jadwiga Kocik (z piosenkami i satyrycznymi monologami o urokach jesieni życia), Anna Zieja – instruktorka zajęć literackich w MCK, prezentująca autorski wiersz o seniorach, a także Karolina Woźniczka – uczestniczka zajęć teatralnych w MCK. Wieczór zakończyło ognisko i wspólne tańce.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij