Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

W bibliotece obchodzili dzień… świnki morskiej

14 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego dnia Świnki Morskiej pt. ”Mój zwierzęcy przyjaciel”. Zajęcia te  wpisują się w cykl spotkań edukacyjnych „Dzieci, ryby i psy… – każdy ma swój głos” dla najmłodszych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Mazowieckim oraz Amicus Canis - Fundację na Rzecz Zwierząt Skrzywdzonych. Partnerami tego edukacyjnego przedsięwzięcia są również: Urząd Miasta oraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

Na zdjęciu świnka morska 

W tym dniu miłośniczka tych zwierząt Pani Ewa Duczkowska porozmawiała z najmłodszymi na temat opieki i pielęgnacji świnek morskich. Dzieci w trakcie spotkania mogły się dowiedzieć różnych ciekawostek z życia tych zwierząt. Pani Ewa Duczkowska opowiedziała dzieciom o tym skąd przybyły do nas świnki morskie, dlaczego się tak nazywają oraz to jak powinniśmy o nie dbać i opiekować się nimi.

Ciekawym punktem spotkania dla dzieci okazała się możliwość zobaczenia i pogłaskania świnek , które przywiozła ze sobą Pani Ewa.

Na koniec nasi najmłodsi uczestnicy wykonali prace plastyczne .

 

Źródło: Biblioteka - Oddział dla Dzieci i Młodzieży


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij