Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2021-08-25

W 100 rocznicę urodzin Stanisława Lema

W 100 rocznicę urodzin Stanisława Lema,  Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim opracowała działania projektowe pn.: „goLEM 2021”. 6 września o godz. 16.30 zapraszamy na prelekcję Wojciecha Orlińskiego „Lem. Życie nie z tej ziemi” oraz wernisaż wystawy grafik Daniela Mroza „Od Trurla do Klapaucjusza”, które będzie można obejrzeć w godzinach pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 6.

We wrześniu odbędą się także lekcje biblioteczne skierowane do dzieci i młodzieży przybliżające sylwetkę i twórczość Stanisława Lema a także „Poranki z Lemem” - cykl internetowych publikacji wybranych fragmentów książek pisarza.

W październiku wszystkich młodych konstruktorów zapraszamy na warsztaty robotyki „Zbuduj robota”.

W ramach „goLEM 2021” ogłaszamy również trzy konkursy skierowane do różnych grup odbiorców:

  • Konkurs plastyczny dla dzieci „Jam jest robot hartowany”,
  • Konkurs literacki na recenzję dowolnej książki Stanisława Lema „Namaluj słowem Niezwyciężony – krążownik klasy międzygwiezdnej” skierowany do młodzieży,
  • Quiz on-line „Sepulkiada”.26 listopada podsumujemy wszystkie działania projektowe. Uroczystości będą towarzyszyć: projekcja filmu Borysa Lankosza „Autor Solaris” oraz wystawa robotów.

Do udziału w wydarzeniach zapraszamy mieszkańców miasta i powiatu, którzy dotąd nie zetknęli się
z prozą Lema, jak i tych, którzy poznali ją wiele lat temu temu i chcieliby odświeżyć znajomość książek Mistrza fantastyki. Mimo upływu czasu,  jest to literatura pełna humoru, inteligentna
i ponadczasowa.

Informacje na temat wszystkich działań kulturalnych i edukacyjnych odbywających się w ramach „goLEM 2021” dostępne są na stronie www.mbptomaszow.pl, fanpagu biblioteki na Fb oraz pod nr tel. 44 724 67 39.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij