Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2023-05-02

Vivat Biało-Czerwona!

Od uroczystego podniesienia flagi państwowej przez poczet sztandarowy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej rozpoczęły się patriotyczne obchody świąt majowych na placu Kościuszki. W ich programie znalazł się również pokaz tańców narodowych w wykonaniu uczniów tomaszowskich szkół podstawowych.


W uroczystości z okazji Dnia Flagi RP oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą, która rozpoczęła się 2 maja o godzinie 10, uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, zaproszeni goście, przedstawiciele służb mundurowych, uczniowie i nauczyciele z tomaszowskich szkół, harcerze i strzelcy, przedstawiciele związków kombatanckich, organizacji społecznych i politycznych, przedstawiciele instytucji i przedsiębiorstw miejskich oraz lokalnych mediów, mieszkańcy naszego miasta.


W programie znalazł się rys historyczny odnoszący się do historii i tradycji polskich barw narodowych, tradycyjnie już dekorowano uczestników wydarzenia symbolami patriotycznymi.  Odbył się również pokaz grup tanecznych w ramach przeglądu tanecznego „Taniec Narodowy” organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury. Taneczne bloki przygotowały dzieci ze szkół podstawowych nr 1, 3, 7, 8, 9, 10, 11, 12,13 i 14. Znakomici tancerze przygotowani przez swoich nauczycieli zaprezentowali kujawiaka, oberka, poloneza, krakowiaka i mazura. Organizatorzy uroczystości dziękują uczniom, nauczycielom, rodzicom i dyrektorom szkół za włożony wkład pracy w uświetnienie majowych obchodów.

 

Natomiast jutro, 3 maja uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium św. Antoniego o godzinie 9 rozpocznie się uroczystość patriotyczno-religijna z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Następnie również na placu Kościuszki wybrzmią salwa honorowa i apel pamięci poświęcone twórcom majowej konstytucji. Uroczystości towarzyszyć będą występy wokalistów Miejskiego Centrum Kultury. Majowe obchody zakończy defilada WP.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij