Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2017-01-02

Ustawa weszła w życie – trzeba zmienić nazwy 2 ulic

Ustawa  o zakazie propagowania komunizmu weszła w życie jeszcze w ubiegłym roku, w Tomaszowie w związku z tym muszą zostać zmienione dwie nazwy. Inaczej zgodnie z art. 3 ustawy, Urząd Wojewódzki  wyda zarządzenie zastępcze i sam zdecyduje o ich nowej nazwie. 

Zgodnie z opublikowaną listą przez IPN, w Tomaszowie są dwie ulice, których nazwy muszą ulec zmianie, to Oskara Lange oraz Teodora Duracza.

Co ważne, nie będzie trzeba od razu wymieniać dokumentów. Można to zrobić dopiero, kiedy będzie kończyła się ich ważność. Również na mocy art. 5 ust. 1 i 2 powyższej ustawy wszelkie pisma, postępowania sądowe i administracyjne w sprawach dot. ujawniania w księgach wieczystych, uwzględniania w rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych zmiany nazwy, są wolne od opłat.

W związku z koniecznością wprowadzenia zmian, odbędą się konsultacje społeczne podzielone na etapy. W pierwszym, wszyscy mieszkańcy miasta, będą mogli zgłaszać swoje propozycje nazw ulic. Wystarczy wypełnić ankietę z propozycją dla danej ulicy wraz z krótkim uzasadnieniem (ANKIETA). Można to zrobić osobiście lub listowanie w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta (Budynek A, II piętro, p. 41A, ul. POW 10/16), wysyłając maila na adres wgn@tomaszow-maz.pl, lub zostawić propozycję w Informacji Turystycznej na pl. Kościuszki. Można wysłać również mms z wypełnioną ankietą na nr 609 021 340. Ten etap będzie trwał od 9 do 31 stycznia.

Następnie z wszystkich nazw, które wpłyną do Urzędu, utworzona w tym celu komisja, składająca się z 20 osób, wybierze najlepsze propozycje nazw na każdą ulicę. Na tej podstawie przygotowane zostaną ankiety dla mieszkańców i to oni ostatecznie zdecydują o nowej nazwie, która zostanie przedstawiona Radzie Miejskiej w formie uchwały.

Pliki do pobrania


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij