Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Upamiętnimy 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, 13 grudnia o godzinie 9 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej przy ul. Warszawskiej 75/81 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Podczas Mszy zostanie wprowadzone Światło Wolności, które ma przypominać o ofiarach i zwycięskiej walce ze zniewoleniem i odzyskaniem wolnej Polski.

O godzinie 10.30 w Ośrodku Kultury „Tkacz” przy ul. Niebrowskiej 50 odbędzie się spotkanie młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8 z działaczami NSZZ Solidarność z lat 80-tych, represjonowanymi w okresie stanu wojennego, a także projekcja filmu związana z tematyką stanu wojennego. Ponadto uczniowie będą mogli obejrzeć wystawę upamiętniającą wydarzenia z tego okresu.

Akcentem upamiętniającym rocznicę będzie również inscenizacja na płycie Placu Tadeusza Kościuszki (w godz. 13-16), przedstawiająca posterunek Milicji Obywatelskiej, wojska i ZOMO.

Elementem obchodów jest również cykl wykładów w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego pt. „40 lat temu - 13 grudnia 1981 r.”. Wykłady odbywają się od 7 do 10 i od 14 do 17 grudnia br. o godz. 10. Oferta skierowana została do tomaszowskich szkół.

Podejmując inicjatywę Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do zapalenia symbolicznego Światła Wolności w oknach naszych domów na znak upamiętnienia wszystkich ofiar i osób represjonowanych w stanie wojennym. Pamiętajmy o Bohaterach!

Uroczystość i wydarzenia towarzyszące odbędą się zgodnie z obowiązującymi wymogami sanitarno-epidemiologicznymi związanymi z epidemią COVID-19 i przy zachowaniu obowiązujących obostrzeń.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij