Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-11-27

Ulica Chopina gotowa! Czekamy na ostatnie pozwolenia

W minionym tygodniu odbył się odbiór ulicy Chopina - drogi gminnej łączącej ul. Warszawską z ul. Dworcową. Wykonano m.in. kanalizacją deszczową, kanalizacją sanitarną, sieć wodociągową, oświetlenie uliczne. Obecnie zgłoszono inwestycje do kontroli przez Sanepid i Straż Pożarną, a następnie magistrat wystąpi o decyzję na użytkowanie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Nowopowstała ulica o długości około 1671 m przebiega w śladzie dotychczasowej nieutwardzonej drogi na odcinku od ul. Traugutta do ul. Romanówek. Powstały dwa nowe odcinki: od ul. Romanówek do planowanego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich ronda w ul. Warszawskiej i dalej do ulicy Zawadzkiej, a także od ul. Traugutta do ul. Dworcowej (z przebiciem przez tereny dworca PKS), gdzie wybudowano nowe rondo.

Na całej długości ulicy Chopina wybudowano sześć zatok autobusowych. Nawierzchnia jezdni została wykonana z betonu asfaltowego, zatoki autobusowe z kostki granitowej, a chodniki, wjazdy i ścieżki rowerowe z betonowej kostki brukowej.

Łączny koszt inwestycji to ponad 6 mln zł.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij