Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Ulica Barlickiego zyska nową nawierzchnię

Nowa nawierzchnia, ścieżka rowerowa, chodniki, solarne oświetlenie, ledowe lampy – w przyszłym tygodniu rusza rozbudowa 700-metrowego odcinka ul. Barlickiego w Tomaszowie Maz. Roboty o wartości ponad 1,7 mln zł netto realizuje Skanska na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim. Inwestycje współfinansuje również Urząd Miasta.

 Zdjęcie robót budowlanych

W ramach rozbudowy ulica Barlickiego zyska nową nawierzchnię. Będzie to konstrukcja o warstwie ścieralnej z mieszanki SMA na podbudowie z kruszywa stabilizowanego mechanicznie i podbudowie z gruntu stabilizowanego cementem. Skanska zbuduje także chodniki, ciąg pieszo-rowerowy oraz pas lewoskrętu na tereny usługowo-handlowe.  Wykona też kanalizację deszczową oraz usunie kolizje z sieciami elektroenergetycznymi i teletechnicznymi.

 

Realizacja inwestycji obejmuje zastosowanie elementów poprawiających bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego tj. wysp rozdzielających stanowiących azyle dla pieszych, ramp łączących chodnik z jezdnią oraz oznakowania pionowego i poziomego.

 

W związku z prowadzoną przez naszą firmę przebudową ul. Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim, konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Tymczasowa organizacja polega na całkowitym zamknięciu dla ruchu przebudowywanej ul. Barlickiego na odcinku od ronda Andersa (ul. Legionów) do ul. Warszawskiej. Zaproponowane rozwiązanie ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko pracowników budowy, ale również osób postronnych, pieszych i uczestników ruchu. To także możliwość wykonania prac w jak najkrótszym czasie. ul. Barlickiego będzie zamknięta dla ruchu od wtorku (5.07) do 30.09 br.

 

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij