Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Uczniowie „Dwunastki” z rewizytą w Zujunach na Litwie

7 maja 2018 r. trzynastu uczniów i dwóch opiekunów ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim pojechało na Litwę. Odwiedzili Gimnazjum w Zujunach, gdzie spotkali się ze wcześniej już poznanymi nauczycielami i uczniami.

Zdjęcie z wyjazdu na Litwę

Drugiego dnia swojego pobytu na Litwie uczniowie SP12 wzięli udział w prelekcji pt. „Drogami Józefa Piłsudskiego”, podczas której poznali ciekawe i mało znane fakty z życia marszałka. Następnie z wielkim zaciekawieniem udali się z wizytą do Samorządu Rejonu Wileńskiego, gdzie spotkali się z wicemerem i radcą mera.

Uczniowie SP 12 mieli również okazję wybrać się na wycieczkę do  Wilna. Zwiedzili starówkę  i miejsca związane z Józefem Piłsudskim oraz historią miasta.

Pobyt w Zujunach jest kontynuacją projektu „RAZEM DLA EDUKACJI" współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego pod nazwą: „Rodzina polonijna". 

Źródło: SP 12

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij