Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

TTBS. 17 rodzin skorzystało z programu „Mieszkanie za remont”

Minął już rok od uruchomienia nowego programu Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – „Mieszkanie za remont”. W pierwszym etapie spółka przygotowała dziesięć lokali, a w drugim siedem.

FOTO


Program „Mieszkanie za remont” skierowany jest do osób umieszczonych na liście oczekujących na najem lokalu mieszkalnego z zasobów komunalnych. To dla nich szansa na szybsze uzyskanie mieszkania poprzez zaangażowanie własnych środków finansowych oraz wkładu pracy w remont przyznanego lokalu. W ramach naliczonego czynszu TTBS zwraca uczestnikom programu nakłady poniesione na zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia prac remontowych.  

W dwóch etapach programu przygotowano w sumie siedemnaście mieszkań o powierzchni od 30 do 76 m2, w tym sześć lokali dla jednoosobowych gospodarstw domowych, trzy – dla dwuosobowych, trzy – dla trzyosobowych, jeden – dla czteroosobowych i cztery – dla pięcioosobowych. - Ma to na celu osiągnięcie optymalnego stopnia wykorzystania zasobu komunalnego w stosunku do zróżnicowanych liczbowo rodzin figurujących na liście osób oczekujących na mieszkanie komunalne – wyjaśnia Wacława Bąk, prezes Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

W umowach na wykonanie remontu lokalu TTBS określa szczegółowe warunki i termin wykonania prac. Obecnie spółka przygotowuje kolejne mieszkania do trzeciego etapu programu.Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij