Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Tomaszowskie tereny inwestycyjne. Umowa na nową drogę podpisana

Ponad 11 mln zł będzie kosztowała droga wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, która pozwoli otworzyć nowe tereny inwestycyjne. Powstanie ona od węzła Tomaszów – Centrum na S8 w kierunku Łaziska. We wtorek została podpisana umowa z wykonawcą - Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów ERBEDIM. To wspólny projekt miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki, który otrzymał dofinansowanie z środków unijnych.

UMOWA

Do Urzędu Miasta wpłynęło 5 ofert na budowę. Najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ERBEDIM Sp. Z O.O. z Piotrkowa Trybunalskiego. Iinwestycja będzie kosztowała 11 599 098,87 zł. Wykonawca zadeklarował również 5 lat gwarancji. ERBEDIM zatrudni również 10 osób bezrobotnych na umowę o pracę. W ramach inwestycji powstanie droga o długości 2,2 km wraz z ciągiem pieszo-rowerowym, most na rzece Czarna Bielina, drogi serwisowe umożliwiające dojazd do przyległych działek, wyloty kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami do podczyszczania wód opadowych, kanalizacja sanitarna grawitacyjna oraz tłoczna, wodociąg, sieć elektroenergetyczna i oświetlenie.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, miasto i gmina Tomaszów Mazowiecki otrzymali dofinansowanie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych. Liderem projektu jest samorząd miejski.

Inwestycja pozwoli otworzyć tak ważne dla tomaszowian nowe tereny inwestycyjne. Prace rozpoczną się jeszcze w kwietniu br. i powinny potrwać do 15 października 2018 roku.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij