Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tomaszowski sztetl – rozwój, znaczenie i zagłada

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie upamiętniające 75. rocznicę zagłady tomaszowskiego getta pn.: „Tomaszowski sztetl – rozwój, znaczenie i zagłada”. Getto w Tomaszowie Mazowieckim zlikwidowano 30 października -1 listopada 1942 roku. Naziści w dwóch turach wywieźli 14 tysięcy Żydów z Tomaszowa Mazowieckiego do obozu zagłady w Treblince.  

W programie spotkania:

- Spotkanie ze Sławomirem Ostrowskim autorem monografii „Ludność żydowska Tomaszowa Mazowieckiego w latach międzywojennych”, uznawanym przez środowisko naukowe za specjalistę z w/w tematyki; uczestnik licznych sesji historycznych, poświęconych ludności żydowskiej Tomaszowa Mazowieckiego i okolic.

- Koncert zespołu RUACH – Dorotha i Bogusław Hageduess, żydowsko – polski duet wykonujący szeroki repertuar żydowskich melodii, które narodziły się w Europie Środkowej i Wschodniej. Z muzyki żydowskiej wydobywają jej prawdziwy blask, jej pierwotną melodyjność i rytm tańca.

Zapraszamy 30 października br. Miejskie Centrum Kultury, pl. Kościuszki 18, godz. 17.

Wstęp wolny

Plakat spotkaniaTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij