Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tomaszowski Budżet Obywatelski. 1,5 mln zł do wydania

Od 18 czerwca będzie można zgłaszać wnioski do Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Tak jak w ubiegłym roku mieszkańcy zdecydują, na co przeznaczyć 1,5 mln zł. Zmieni się charakter projektów – tomaszowianie będą mogli zgłaszać zadania infrastrukturalne i społeczne.

FOTO

Na stronie internetowej www.tomaszowskibo.pl zostanie udostępniony elektroniczny formularz składania wniosków. Dokumenty nadal będzie można składać lub wysyłać w wersji papierowej do Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, ul. POW 10/16, budynek C, I piętro, pokój nr 10.

Pamiętajmy, że wszystkie wnioski papierowe muszą wpłynąć do Urzędu do 12 lipca 2018 roku do godz. 15.30, natomiast czas składania wniosków elektronicznych minie 12 lipca 2018 r. o godz. 23.59.

Tak jak w ubiegłym roku budżet TBO łącznie wyniesie 1,5 mln zł. Zmieni się natomiast charakter projektów. W tym roku będziemy głosować na zadania infrastrukturalne i społeczne. Nie będzie już podziału na rejony. Zadania mogą dotyczyć wszystkich spraw, które mieszczą się w kompetencjach miasta Tomaszów Mazowiecki.

Nowością 4. edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego jest możliwość oddania głosu przez wszystkich mieszkańców miasta bez względu na wiek. Na głosowanie niepełnoletnich tomaszowian będą musiel wyrazić pisemną zgodę ich rodzice/opiekunowie prawni.

Projekty infrastrukturalne, na które w TBO 2019 przeznaczono kwotę 1.200.000,00 zł to projekty, które trwale zagospodarują przestrzeń oraz nadadzą jej trwałe cechy funkcjonalne.

Projekty społeczne, na które w TBO 2019 przeznaczono kwotę 300.000,00 zł to projekty, które są ukierunkowane na realną zmianę społeczną. Mogą być to też projekty edukacyjne, kulturalne lub inne bezpośrednio wpływające na społeczność, do której są skierowane.

Harmonogram Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017:
18 czerwca - 12 lipca / możliwość składania wniosków
13 lipca – 3 września / weryfikacja zgłoszonych projektów
4 - 17 września / przeprowadzenie głosowania
do 12 października / ogłoszenie wyników

W przypadku wątpliwości w wypełnianiu wniosku lub też w celu sprawdzenia  jego poprawności będzie można kontaktować się osobiście lub telefonicznie z wyznaczonymi pracownikami Urzędu Miasta, nr tel. 44 724 23 11:
    • infrastruktura miejska: Urszula Koziorowska / wew. 268
    • rewitalizacja miasta: Anna Przybyłkowicz / wew. 257
    • własność gruntów: Mariusz Rybiński / wew. 246
    • edukacja: Justyna Trojak / wew. 272
    • polityka społeczna: Wanda Rybak / wew. 274
    • kultura, turystyka, sport: Małgorzata Śmiechowicz / wew. 255
    • tereny zielone: Ewa Potępa / 798 781 544

Wszelkie uwagi można również zgłaszać e-mailem: tbo@tomaszow-maz.pl


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij