Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tomaszowscy przedsiębiorcy spotkali się z ministrem rozwoju i technologii

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda spotkał się z tomaszowskimi przedsiębiorcami. Wizyta miała miejsce w piątek 14 lipca. Była okazją do przedstawienia przedstawicielowi rządu problemów, z którymi borykają się tomaszowscy przedsiębiorcy w czasach naznaczonych pandemią i wojną na Ukrainie. Minister do Tomaszowa przyjechał na zaproszenie prezydenta Marcina Witko, który również uczestniczył w wydarzeniu.

Przy stole siedzi grupa mężczyzn w garniturach


W spotkaniu z ministrem uczestniczyli przedstawiciele rozmaitych tomaszowskich branż: m.in. włókienniczej, transportowej, budowlanej, motoryzacyjnej, wysokich technologii czy spożywczej. W sumie w rozmowie z ministrem udział wzięło 14 reprezentantów zarówno dużych zakładów przemysłowych, jak i prężnie działających tomaszowskich firm.

Spotkanie było okazją do przedstawienia ministrowi problemów nękających poszczególne branże, zarówno tych legislacyjnych, jak i dotyczących czynników zewnętrznych, dotykających polską, ale i lokalną strefę gospodarczą. Było także próbą wypracowania konkretnych wniosków i zmian, które mogłyby okazać się pomocne w rozwiązywaniu bieżących problemów polskich zakładów i firm.

Jednym z postulatów było wzmocnienie wagi szkolnictwa zawodowego, tak by na rynek pracy trafiali ludzie już z konkretnymi technicznymi umiejętnościami. Przedsiębiorcy zwrócili również uwagę na problem z ciągłymi brakami kadrowymi. Minister Waldemar Buda przedstawił rządowe plany na najbliższą przyszłość związane z pomocą dla przedsiębiorców. Mówił również o wprowadzonej zasadzie „one in, one out” – w skrócie chodzi o to, że projektodawca wprowadzając jeden nowy obowiązek administracyjny będzie musiał dążyć do zmniejszenia innego obowiązku.

Prezydent Marcin Witko zadeklarował pomoc w komunikacji przedsiębiorców z Ministerstwem.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij