Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tomaszów Mazowiecki stolicą short tracku. Kolejne mistrzostwa odbędą się w Arenie Lodowej

W 2021 roku Tomaszów Mazowiecki będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w short tracku, a w 2022 roku Mistrzostw Świata juniorów w tej samej dyscyplinie – taką decyzję podjęła Międzynarodowa Unia Łyżwiarska ISU. Zawody odbędą się w Arenie Lodowej. 

FOTO
W 2018 roku Koreańczycy zdominowali Mistrzostwa Świata Juniorów w Arenie Lodowej

Rok 2018 był pierwszym pełnym rokiem obrotowym w którym funkcjonowało Tomaszowskie Centrum Sportu Spółka z o.o. – zarządca pierwszej w Polsce Areny Lodowej. W obiekcie odbyły się 23 wydarzenia, które zgromadziły blisko 10 tys. widzów i uczestników. Tomaszowianie mogli podziwiać na żywo najzdolniejszych zawodników łyżwiarstwa szybkiego i short tracku. W Arenie Lodowej odbyły się m.in. Puchar Świata Seniorów w łyżwiarstwie szybkim, Mistrzostwa Świata Juniorów w short tracku, Puchar Świata Juniorów na torze długim, Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów na torze długim oraz krótkim.

- Tomaszów Mazowiecki pojawił się na mapie świata jako kolejne miejsce przyjazne do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego – mówi Roman Derks, prezes Tomaszowskiego Centrum Sportu. – Największym sukcesem okazał się Puchar Świata Seniorów w łyżwiarstwie szybkim. W samych zawodach uczestniczyło 238 zawodników z 27 krajów. Na trybunach pojawiło się ponad 3 tysiące osób. Kibice, którzy nie dotarli do Tomaszowa Mazowieckiego mogli śledzić zawody na żywo w TVP Sport, na stronie internetowej SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport. Podczas jedenastu godzin transmisji przed ekranami zasiadało 345 tysięcy fanów – wyjaśnia.

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Monitorowania Mediów wynika, że tylko w sezonie zimowym 2018/2019 wartość ekwiwalentu reklamowego Areny Lodowej wyniosła 3 581 782 zł, a informacja na temat obiektu dotarła do 37 820 411 odbiorców.

Spółka nie zapomniała o ofercie dla najmłodszych mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. Codzienne ogólnodostępne ślizgawki, półkolonie sportowe, Walentynki, Dzień Kobiet, Bal Przebierańców, Dzień Dziecka czy Roczek Areny przyciągnęły blisko 51 tysięcy osób. Magnesem dla publiczności były również muzyczne wydarzenia - koncert zespołu Bajm oraz Love Polish Jazz Festival.

FOTo1
Kibice dopingowali ponad 200 łyżwiarzy podczas Mistrzostw Świata Juniorów w short tracku, które odbyły się w 2018 roku w Arenie Lodowej

Co czeka nas w nowym sezonie?

Od 3 czerwca do 25 sierpnia zamrożony będzie tor krótki. Natomiast 3 sierpnia na 23 dni zostanie uruchomiony tor długi. W Arenie Lodowej, oprócz reprezentacji Polski, trenują też kadry narodowe Niemiec, Włoch i Kazachstanu.

Tomaszowskie Centrum Sportu organizuje również tradycyjne ślizgawki. W czerwcu ceny za godzinne wejście rozpoczynają się już od 5 zł. Natomiast po uruchomieniu długiego toru Arena Lodowa będzie mogła pochwalić się największą wakacyjną ślizgawką w Europie.

TCS opublikowało kalendarz imprez krajowych i międzynarodowych w sezonie 2019/2020. W Arenie Lodowej odbędą się między innymi takie wydarzenia jak: Love Polish Jazz Festival (od 6 do 8 września 2019 r.), Mistrzostwa Polski na dystansach (od 25 do 27 października 2019 r.), Puchar Świata Seniorów łyżwiarstwie szybkim (od 22 do 24 listopada) i Mistrzostwa Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim (od 21 do 23 lutego 2020 r.).

Wiemy już również, że 15 stycznia 2021 roku w Arenie Lodowej rozpoczną się trzydniowe Mistrzostwa Europy w short tracku. Natomiast w kolejnym sezonie, od 4 do 6 marca 2022 roku, odbędą się Mistrzostwa Świata juniorów w tej samej dyscyplinie.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij