Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Tomaszów Mazowiecki solidarny z Ukrainą

24 lutego 2022 roku na LV sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego, na wniosek prezydenta Marcina Witko radni jednogłośnie przyjęli rezolucję w sprawie agresji Rosji na Ukrainę, solidaryzując się tym samym z Ukrainą i potępiając wrogą agresję.

REZOLUCJA
Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego
z dnia 24 lutego 2022 roku w sprawie agresji Rosji na Ukrainę.

Na podstawie § 35 ust. 2 Regulaminu Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego stanowiącego załącznik do Nr 6 do uchwały Nr LIVIV/400/2017 Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego z dnia 27 kwietnia 2017 roku w sprawie przyjęcia jednolitego tekstu Statutu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego (t.j Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2017 r. poz.2527; z 2018 r. poz. 4675) Rada Miejska Tomaszowa Mazowieckiego przyjmuje rezolucje w następującym brzmieniu:

Ukraina jest niepodległym, suwerennym i demokratycznym państwem. Agresja Rosji na Ukrainę narusza podstawowe zasady prawa międzynarodowego. Zasada suwerenności oraz prawo do samostanowienia narodów należą do podstawowych wartości cywilizacji zachodniej.

Rada Miejska Tomaszowa Mazowieckiego wyraża stanowczy sprzeciw wobec zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę. Szczególnym wsparciem otacza mieszkańców Iwano – Frankiwska miasta partnerskiego Tomaszowa Mazowieckiego.

Rada Miejska Tomaszowa Mazowieckiego z całą mocą potępia wszelkie działania Federacji Rosyjskiej, których celem jest zamach na suwerenność Ukrainy. Społeczność międzynarodowa musi zrobić wszystko, aby nie dopuścić do wojny. Integralność terytorium Ukrainy, nienaruszalność jej granic i prawo do samostanowienia są źródłem bezpieczeństwa całej Europy.

Rada Miejska Tomaszowa Mazowieckiego popiera działania dotyczące wprowadzenia dotkliwych sankcji ekonomicznych i dyplomatycznych przeciwko agresorowi. Rada Miejska popiera działania władz Rzeczypospolitej Polskiej oraz państw UE i NATO, oraz całej społeczności międzynarodowej, by solidarnie stanęły po stronie wolności i prawa narodu ukraińskiego do życia w niepodległym państwie.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij