Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-02-08

Tłusty czwartek na ludowo

W Dzielnicowym Ośrodku Kultury, filii Miejskiego Centrum Kultury, odbyła się XIV edycja wydarzenia „Tłusty czwartek na ludowo”. Gościem wieczoru był Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”. W pierwszej części widowiska wystąpiły dzieci i młodzież z Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca, a później na scenie pojawili się dorośli członkowie zespołu.

Zdjęcie z imprezy "Tłusty czwartek na ludowo"

4 lutego artyści zaprezentowali tańce regionu opoczyńskiego, wykonali miedzy innymi siarczystą polkę i oberka, kowala, krzyżaka. Tańce przeplatano pieśniami ludowymi i żartobliwymi przyśpiewkami. „Ciebłowianie” dali barwny pokaz swoich umiejętności muzyczno – wokalno - tanecznych. Opiekunem i choreografem zespołu jest Katarzyna Małek.

W imieniu własnym oraz licznie zgromadzonej publiczności organizatorzy dziękują zespołowi za występ a darczyńcom za wsparcie i pomoc.
Tradycyjny poczęstunek tłustoczwartkowy w postaci pączków dla wszystkich uczestników ufundowali miejscowi radni: Krzysztof Kuchta, Adam Iwanicki i Krzysztof Pardej. Realizację całego przedsięwzięcia wsparli także Kazimierz Fryziel – właściciel sklepu spożywczego i zespół muzyczny „Aspiryna”. Podziękowania organizatorzy składają też członkom Klubu Seniora Dzielnicowego Ośrodka Kultury.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij