Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Tkanie na kolanie – MCK zaprasza na warsztaty

Od 16 sierpnia rusza nabór na warsztaty tkackie w ramach projektu „Tkanie na kolanie”, który realizowany jest przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Udział w nich jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.


Celem projektu jest propagowanie spuścizny przodków i ukazanie tradycyjnych ludowych wyrobów tkackich w nowej aranżacji. W trakcie warsztatów uczestnicy wykonają krajki, które w strojach ludowych pełnią rolę elementów ozdobnych i wykończeniowych. Utkane podczas zajęć kolorowe pasy będą inspiracją w warsztatach stylizacji ubrań. Wykonawcy krajek wkomponują je w wybrane elementy garderoby, nadając jej nowy wygląd.

Kartę zgłoszeniową wraz z regulaminem można pobrać ze strony internetowej Miejskiego Centrum Kultury http://mck-tm.pl/tkanie-na-kolanie-zapraszamy-na-warsztaty. Wypełniony dokument należy dostarczyć do sekretariatu MCK przy pl. Kościuszki 18. Zgłoszenia przyjmowane będą do 4 września lub do wyczerpania limitu miejsc.

Więcej informacji pod numerami telefonów: 44 712 23 69, 44 710 03 29.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij