Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tańczyli poloneza, wytańczyli laury

8 grudnia br. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Lubochni odbył się finał I Międzyszkolnego Festiwalu Poloneza „Patrzcie, patrzcie młodzi jak się poloneza wodzi”. Organizatorem tej imprezy było Stowarzyszenie Step by Step oraz Gmina Lubochnia.Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w składzie: Izabela Żuraw, Aleksandra Ziółek, Oliwia Zatorska, Julia Grzymska, Lena Chodera, Julia Iwanow, Miłosz Składowski, Mikołaj Pęczek, Maciej Płuciennik, Michał Jaworski, Wiktor Kulczyński, Mikołaj Więckowski, Roman Kornieiev i Wiktor Bojanowski zostali laureatami tego konkursu.

W czasie gali uczestnicy wysłuchali wykładu na temat historii poloneza z pokazem przygotowanym przez Balet Dworski Cracovia Danza oraz wzięli udział w warsztatach. Po tej części nastąpiła prezentacja laureatów. Uczniowie ze SP nr 6 zaprezentowali pięknego poloneza do muzyki Józefa Elsnera „W starym zamku”. Za swój taniec otrzymali gromkie brawa i liczne komplementy od publiczności. Grupę tancerzy amatorów przygotowała Dorota Wieczorek. Zdaniem uczniów, była to fajna przygoda taneczna.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij