Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2021-08-26

„Sztuka w Centrum” Tomaszowa

Za nami kolejna już impreza z cyklu letnich wydarzeń kulturalnych „To masz w Tomaszowie” organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury. W sobotę, 21 sierpnia park Bulwary zamienił się w miejsce działań artystyczno-kulturalnych. W ramach wydarzenia „Sztuka w Centrum” zarówno najmłodsi, jak i starsi mogli kreatywnie spędzić wolny czas i zdobyć nowe umiejętności.

Głównym punktem imprezy były warsztaty malarstwa muralowego, które zostały poprowadzone przez artystów z województwa łódzkiego – Jarosława Szewczyka, Marcina Jaszczaka, Aleksandrę Dębiec, Marcina Stańca (jednocześnie instruktora MCK) oraz Joannę Dobrzyńską. Z ich pomocą młodzież stworzyła inspirujące dzieła w nurcie street artu. Wystarczyła farba, pędzle i twórczy zapał, aby w przestrzeni miejskiej powstała wyjątkowa galeria sztuki.


Nie zabrakło też artystycznych atrakcji dla najmłodszych. Z myślą o nich zorganizowano strefę graffiti. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością w malowaniu kredą, flamastrami i farbami na różnym podłożu – od kartonów i tablic po folię stretch rozciągniętą między drzewami. Choć nie było to malarstwo muralowe, powstały ciekawe abstrakcje i malunki.
W drugiej części wydarzenia odbył się pokaz tańca w wykonaniu tancerek z tomaszowskiego Studia Tańca Sportowego Kobos Dance oraz koncert Pawła Lipskiego „Nowatora”, polskiego rapera, wokalisty, autora tekstów i kompozytora. Muzyk zaśpiewał swoje najbardziej znane utwory, a w międzyczasie zachęcał publiczność do wspólnego tańczenia. Na zakończenie fani mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystą.


Murale, które powstały w ramach wydarzenia „Sztuka w Centrum”, można zobaczyć w parku Bulwary, a na stałe zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych Miejskie Centrum Kultury zaprasza od października. We wrześniu odbywać się będą zajęcia otwarte. Szczegóły wkrótce.
Źródło: Miejskie Centrum Kultury

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij